A testünk egy nagy érzékelő, átalakító és kivitelező egység is egyben. Az ingereket beengedi, megszűri, átalakítja és cselekvéssé formálja. Amikor harmonikusan működünk, az izmaink bekapcsolnak (el tudunk dobni egy labdát). Szükség esetén, pedig kikapcsolnak (relaxáltan alszunk). Sokszor viszont bizonyos ingerek hatására bekapcsolva maradnak. Úgy, mintha egész este égve hagytad volna a lámpát. Így is tudod használni a tested, viszont sokkal kimerítőbb, és hamarabb is kell cserélni az „égődet”.
A Neuro-mozgáskorrekció a fenti példával élve beállítja az elektromos hálózatot, hogy bármikor, amikor szükséged van rá, fel- és lekapcsolhasd a lámpát.
Ez mit is jelent?
A Neuro-mozgáskorreció módszerével az egész testben oknyomozunk, hiszen sokszor a legtávolabbi ponton van a kiváltó ok. Elemezzük a mechanikai összefüggéseket, a kemikáliák és érzelmek által kiváltott reflexes válaszokatis. Igen van összefüggés, többek között az idegrendeszeri hálózatnak köszönhetően, mely mindent összeköt a testünkben. Szállítja az információkat a feldolgozó, irányító rendszer felé (pl.: agy) Továbbá visszafelé is informál a végrehajtó egységekhez (izmok, szervek, mirigyek stb). A sérüléseink helyén kialakult blokkok gátolják az információ áramlást. A jelútban bárhol lehet blokk, ezért vizsgálódunk testszerte.